Первый новостной сайт города Васильевка

Календарь

« Апрель 2019 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Поиск

Новости

Екологічна катастрофа на Донбасі, окупанти продовжують знущатись з місцевого населення

Через недостатність грошових коштів «влада ДНР» припинила підтримувати суху консервацію двох ртутних шахт в Горлівці, що в свою чергу може привести до надзвичайної ситуації в регіоні.
На окупованій частині Донбасу здійснено затоплення гірничих виробок двох ртутних шахт, що може загрожувати регіону наймасштабнішою екологічною катастрофою. Територію одного з ртутних комбінатів, який розташований в Горлівці, російські окупанти використовують в якості місця для захоронення радіоактивних відходів.
Російські окупаційні війська і місцеві бойовики продовжують «розподіл» промислових підприємств захопленого регіону, при цьому не звертаючи уваги на можливі катастрофічні наслідки таких дій не тільки для промисловості, але і для екології Донбасу і прилеглих територій. На теперішній час, окупантами зупинено суху консервацію двох шахт, що раніше входили до складу «Микитівського ртутного комбінату» в Горлівці Донецької області. До окупації міста в 2014 році на базі комбінату працювало ТОВ «Микиттртуть».
В прилеглих до підприємства районах спостерігається підвищений вміст парів ртуті в повітрі, що призводить до підвищеної захворюваності місцевих жителів. Перевищення рівня допустимої концентрації металу було також виявлено при аналізі грунту і підземних вод в тому ж районі. Згодом ртутні шахти «2-біс» та «Нова» припинили свою роботу, але українська влада забезпечували їх суху консервацію (перешкоджали затоплення), виділяючи на це кошти з бюджету.
На початку листопада 2018 року «влада» самопроголошеної «ДНР» зупинила відкачування води з гірських виробок двох ртутних шахт в Горлівці. А в жовтні цього року були звільнені всі працівники, які обслуговували насосні установки. Причиною таких дій, швидше за все, є банальна відсутність грошей.
Затоплення ртутних шахт може призвести до катастрофічних наслідків для екології регіону, так як вміст ртуті в грунті і воді різко зросте. Рівень потенційної екологічної небезпеки посилюється тим, що територію покинутого ртутного комбінату в Горлівці росіяни використовували для захоронення радіоактивних відходів (місцеві мешканці повідомляли, що на територію комбінату заїжджали КамАЗи. Деякі з жителів селища Бессарабка в Горлівці бачили, як військовослужбовці в формі хімічного захисту зі знаками радіаційної небезпеки вивантажували з машин якісь бочки. В подальшому вантаж перевезли на територію ртутного комбінату).

 Суббота, 01 Декабря 2018 11:53 | Просомтров: 249